עסקי מזון, משרד הבריאות
בריאות הסביבה

פיקוח על עסקי מזון

תחלואה במחלות הנגרמות בגלל מזון שאינו בטוח מהווה בעיה חשובה ביותר. באזורים גדולים בעולם (מדינות עולם שלישי) המזון מהווה סיבה עיקרית לתחלואה ולתמותה.
 
 
תפקיד משרד הבריאות הוא לדאוג לכך שהמזון שהציבור צורך יהיה בטוח ולמנוע תחלואה מגורמי סיכון מיקרוביאליים או מגורמי סיכון כימיים שעלולים להיות במזון.
 

העסקים שמספקים מזון לאוכלוסיה הינם רבים ומגוונים:
 
 

 
עיקר פעילות המחלקה לבריאות הסביבה בתחום זה הוא בפיקוח תברואי בעסקים השונים (שהוזכרו לעיל) ובדיקה שהם פועלים בהתאם לתנאי תברואה נאותים, כגון: שימוש בחומרי גלם (ביצים, בשר, ירקות) ממקור בטוח, היגיינה, הפרדה בין מזון גולמי למזון מוכן ובין סוגי מזונות שונים, שמירה על טמפרטורה מתאימה של המזון, התאמת המבנה הפיזי לאופי הפעילות ועוד.
 

פיקוח על ההפעלה השוטפת של העסק נעשה במשותף עם הרשות המקומית שבתחומה מצוי העסק ועל-ידי מפקחי בריאות הסביבה במשרד.
 

בנוסף, המחלקה לבריאות הסביבה מנפקת חוות דעת ואישורים בתחומי התכנון והבנייה ורישוי עסקים ובכלל זה עסקי מזון:
 
אדם או ארגון המתכננים פתיחה של עסק מזון נדרש לאישור המחלקה לבריאות הסביבה בלשכת הבריאות לתוכניות העסק לפני תחילת עבודות להקמת העסק
לדוגמא: אדם המתכנן להקים מסעדה בתוך קניון או מבנה מסחרי קיים ופעיל (באיזור שלפני כן היה בו עסק אחר ואפילו מסעדה מסוג שונה) נדרש לקבל את אישור המחלקה לבריאות הסביבה בלשכת הבריאות לתוכנית המפורטת לבית האוכל טרם הפיכת השטח למסעדה המיועדת. זאת כדי לוודא את התנאים התברואתיים הנדרשים לסוג העסק המבוקש (התנאים יכולים להשתנות בהתאם לפעילות המיוחדת של העסק למשל בין מסעדה יפנית למסעדה חלבית וכד' או בין חנות בגדים למסעדה).
 

 

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה