ילדים ומתבגרים, משרד הבריאות
ילדים ומתבגרים
בחירת ילקוט
בריאות השן - איגרת להורים - לפתיחת האיגרת לחצו על התמונה 
כל הבריאות call.gov.il - מערכת ממוחשבת לבדיקת זכויות - בדיקת הזכויות בנושאילדים ומתבגרים

תינוקות ילדים ומתבגרים

המידע באתר נועד לסייע, לכם ההורים, בטיפול בילד ובמתבגר. המידע מתייחס לנושאים: גדילה והתפתחות, חיסונים, בטיחות, תזונה נכונה, בריאות התלמיד בבית הספר, קייטנות, דיאטה בקרב מתבגרים, עישון ועוד. כמו כן ניתן למצוא מידע על ילדים עם צרכים מיוחדים, טיפת חלב, מכונים להתפתחות הילד, והמערך ההתפתחותי בישראל.  

 

  • בריאות התלמיד - שירות הבריאות בבית הספר נועדו לאפשר לתלמידים לממש את מלוא הפוטנציאל הבריאותי שלהם, מתוך התבססות על רפואה מונעת וקידום בריאות; לאתר תלמידים עם בעיות בריאות ולהפנותם מוקדם ככל האפשר להמשך בירור או טיפול; לייעץ ולהדריך את התלמידים, הצוות החינוכי וההורים בנושאי בריאות ספציפיים.

  • ילדים עם עיכוב התפתחותי - כ-10% מכלל הילדים יש איחור משמעותי בתהליכי ההתפתחות השונים. ילדים אלו נכנסים לקטגוריה של ילדים עם חשש לעיכוב (איחור) התפתחותי. סימנים ראשונים לעיכוב התפתחותי, זכויות ושירותים לילד המיוחד.

  • עקומות גדילה -  הערכת הגדילה היא אחד המדדים החשובים להערכת מצב הבריאות והתזונה של הילד/ה. בדף זה מוצגות עקומות גדילה לפי גילאי הילדים, לשימוש אנשי המקצוע וההורים.
  • תזונת ילדים ומתבגרים - תקופת הילדות וההתבגרות מתאפיינת בגדילה, בהתפתחות וברכישת הרגלים לחיים. תזונה הולמת בגילאים אלו מאפשרת גדילה והתפתחות תקינות ומסייעת לשמור על בריאות הילדים בהווה ובחייהם הבוגרים בעתיד.
  • חיסונים מומלצים לילדים - חיסונים נחשבים לפריצת דרך ברפואה המונעת. החיסונים מגנים על בריאות הילדים, על-ידי מניעת הדבקה במחלות קשות. חיסונים לילדים ונוער ניתנים בבית הספר בהתאם לתכנית שגרת החיסונים של משרד הבריאות. השלמת חיסונים ניתנת לפי הצורך.
  • סביבה בטוחה והתנהגות בריאה  - הקניית הרגלי התנהגות בריאה לילדים ויצירת סביבה בטוחה למרחב פעולה עבורם, מאפשרות להם לגדול ולהתפתח בבריאות ובבטחה.
  • בריאות השיניים - חשוב לשמור על בריאות השיניים כבר עם בקיעת שיני החלב הראשונות ולאורך כל החיים. אתר זה מרכז מידע הסברתי ומידע על זכויות ושירותים הניתנים לילדים בתחום בריאות השן.
  • פיזיותרפיה לילדים - תחום מקצועי רחב ומגוון ולו זיקה לכל תחומי הרפואה. השירות ניתן לילדים בכל גיל ובכל מצב בריאות, ומתמקד בשיקום תפקוד ותנועה למען קידום בריאות ועצמאות הילד. 
  • המלצות להורים בנושא התמודדות עם תגובות חרדה אצל ילדים במצבי לחץ - במידה ואתם מזהים כי ילדכם סובל מהסימנים המפורטים במשך תקופה ממושכת, או כי סימנים אלה מחמירים, אנא פנו לייעוץ פסיכולוגי.

 

 

 

  • טיפות חלב  -  טיפת חלב היא תחנה המספקת שירותי בריאות ורפואה בתחום קידום בריאות ומניעה לנשים הרות, תינוקות וילדים (גילאי לידה עד 6 שנים) ומשפחותיהם. תחנות טיפת חלב פזורות בכל רחבי הארץ ומופעלות על-ידי לשכות הבריאות.


 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  

מידע זה קיים גם בשפות:

عربيFrançaisРусскийEnglish
/Subjects/pregnancy/health_centers/Pages/Vaccination_centers.aspx

זימון תורים באינטרנט לטיפת חלב 

רוצים להיות יזמים חברתיים? יש לכם רעיון חברתי אבל עדיין לא פיתחתם אותו? היוזמה שלכם מתמקדת במניעה של התעללות והזנחת ילדים?


אחד מחמישה פותחים את המחזור הראשון ומחפשים אתכם