נגישות לבריאות לאנשים עם מוגבלויות, משרד הבריאות

נגישות לבריאות לאנשים עם מוגבלויות

נגישות לאנשים עם מוגבלות לשירותי מערכת השבירות
מערכת הבריאות מחוייבת, ברוח חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, לפעול למען זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות לקבל כל שירות רפואי, בריאותי, מניעתי, לרבות קידום בריאות – בזמינות, נגישות, שוויוניות, רגישות חברתית ותרבותית, באופן מכבד ובטיחותי.
משרד הבריאות, פועל לאפשר לאנשים עם מוגבלות לקבל שירותי בריאות על-פי צרכיהם באופן שוויוני ומכובד, תוך קידום הנגישות והזמינות של שירותי הבריאות.  בנוסף המשרד פועל כמסגרת נגישה ומשלבת לעובדים עם מוגבלות ולאנשים עם מוגבלות הנדרשים לשירותי הבריאות.

הזכות לבריאות הינה אחת מהזכויות הבסיסיות של האדם, בכל חברה ובכל תרבות. כפי שלמדינה אחריות בסיסית לקידום זכויות האדם, כך יש לה אחריות בסיסית לשמירה וקידום בריאותו (WHO).
 

היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שחל בתאריך ה - 3 בדצמבר, הוא הזדמנות להזכיר את החשיבות הרבה הקיימת בצמצום פערים בקבלת שירותי בריאות, ובכך להבטיח שמירה וקידום בריאות של אנשים עם מוגבלות, ככלל אזרחי ישראל.
 
בסרטונים להלן מוצגים היבטים שונים של הנגשת השירותים במערכת הבריאות: בבתי חולים ובקהילה.
דוגמאות לכך הן חניות מסומנות, הנגשת שבילים, כניסות לבתי חולים ומרפאות, שירותי נכים לכלל הציבור ועוד; בתחום הנגשת השירות – שילוט, מערכות כריזה אודיטוריות וויזואליות, מפת התמצאות בשפה פשוטה, הדרכות והכשרות לצוותים ועוד.
 
 

 הנגשת שירותי הבריאות בבתי חולים ובקהילה

 
 

 זכויות האדם החרש וכבד השמיעה במערכת הבריאות

 
​​
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  

מידע זה קיים גם בשפות:

عربيFrançaisРусскийEnglish