טיפולי פוריות, משרד הבריאות

סרטוני הסברה לשלבי תהליך ההפריה החוץ גופיתהצעד הראשון: קבלת הזוג לטיפולהליך הטיפול ההורמונאלי  הליך שאיבת הביציותהליך ההפריה במעבדההליך החזרת העוברים


סיכום תוצאות הטיפול

טיפולי פוריות

טיפולי פוריות
הרצון להיות הורים וללדת ילדים הוא אוניברסאלי ומשותף למרבית האוכלוסייה הבוגרת. הגורמים לאי פריון יכולים להיות מסיבות רפואיות של האשה, סיבות רפואיות של הגבר, ולעיתים מסיבות משותפות. לפעמים הקשיים בהשגת הריון והולדת ילדים אינם רפואיים בלבד.

טיפולי הפוריות הקיימים (הניתנים לאשה ו/או לגבר, לפי הצורך) מסייעים להתגבר על הגורמים המעכבים או המונעים הריון ומסייעים להולדת ילדים.

לעיתים קרובות מלווה ההתמודדות עם טיפולי הפוריות בקשיים רגשיים ופיזיים. טיפולי הפוריות תלויים במחזור הטבעי של האשה, לא תמיד מושגת הצלחה מייד עם תחילת הטיפול והתהליך עלול להימשך חודשים רבים.

הפריה חוץ גופית (IVF) אשר ידועה גם בשמות: "הפריה מלאכותית" ו"הפריית מבחנה", הינה אחד מן הטיפולים השכיחים ביותר בקרב טיפולי הפוריות המתקדמים. ההפריה החוץ גופית היא טכניקת טיפולי הפריון השכיחה ביותר בעידן המודרני.
 

שמירת ביציות - תהליך בו ניתן לבצע הקפאת ביציות לצורך שימור פיריון עתידי של נשים.
 

תרומת ביציות - הליך תרומת ביציות נועד לאפשר לנשים בגילאי 18-54, שאינן יכולות להתעבר מביציותיהן, ללדת ילדים, באמצעות קבלת תרומת ביציות מנשים אחרות.

תרומת זרע - תרומת זרע נעשית בעיקר לצורכי פוריות. לרוב היא מיועדת לנשים הזקוקות לזרע שלא מבני זוגן מסיבות רפואיות או לנשים שאין להן בן זוג. התרומה היא אנונימית. התורם אינו יודע את זהות מקבלות/מקבלי הזרע. מקבלות/מקבלי הזרע אינן/ם יודעות/ים את זהות התורם. 

פונדקאות - בתהליך זה מסכימה אם נושאת להתעבר בדרך של השתלת ביצית מופרית בזרע האב המיועד, לשאת את ההריון עבור ההורים המיועדים ולמסור את הילד לאחר הלידה להורים המיועדים.  

 

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
  
  

מידע זה קיים גם בשפות:

عربيFrançaisРусскийEnglish