תינוקות ופעוטות, משרד הבריאות

תינוקות ופעוטות

תינוק
תינוק או תינוקת חדשים נולדו למשפחה - מזל טוב!
 
לאחר ההתרגשות של הלידה ועם הגעת התינוק הביתה מתחילה תקופה חדשה. התינוק גדל ומתפתח וזקוק לכם ההורים בכל שלב ושלב.
 
הטיפול בתינוק  - המידע יסייע לכם בנושאים של רחצה, הלבשה, ארגון חדר התינוק, שמירה על בטיחותו, התמודדות עם בכי התינוק, ברית המילה ולאחריה, השכבה ושינה, נסיעה ברכב ונושאים נוספים שיסייעו לכם בשנת חייו הראשונה של התינוק.
 
הנקה והאכלת התינוק - הזנת התינוק היא מרכיב מרכזי בגדילתו. בחלק זה מידע אודות האכלת התינוק בשנה הראשונה לחייו, בהנקה או בתרכובת מזון לתינוק (תמ"ל).
ההנקה הינה ההזנה הטבעית והמותאמת לצרכי התינוק. המידע מתייחס לשאלות נפוצות המתעוררות סביב ההנקה כגון: מתי להיניק, כיצד יודעים שהתינוק ינק מספיק, טיפים להנקה מוצלחת וכן כיצד ניתן לשאוב חלב ולאחסנו.
 
חיסונים לתינוקות וילדים - חיסונים נחשבים לפריצת דרך ברפואה המונעת. החיסונים מגנים על בריאות ילדכם, על-ידי מניעת הדבקה במחלות קשות. כל חיסוני השגרה הניתנים בתחנות טיפת חלב הם ללא תשלום.
 
טיפת חלב - טיפת חלב היא תחנה המספקת שירותי בריאות ורפואה בתחום קידום בריאות ומניעה לנשים הרות, תינוקות וילדים (גילאי לידה עד 6 שנים) ומשפחותיהם. תחנות טיפת חלב פזורות בכל רחבי הארץ ומופעלות על-ידי לשכות הבריאות.
 
עקומות גדילה  - בדף זה מוצגות "עקומות גדילה" המשמשות את אנשי המקצוע וההורים בשנות הגדילה הראשונות של הילדים.
 
לידה מוקדמת (לידת פג) - הלידה המוקדמת שמתרחשת עד לשלושה שבועות לפני התאריך הצפוי ללידת התינוק (פחות מ-37 שבועות להיריון). תינוק שנולד בלידה מוקדמת הוא פג. מידע על סיכוני הלידה המוקדמת, אותות האזהרה ופעולות המקטינות סיכון ללידה מוקדמת.
 
תינוקות וילדים עם עיכוב התפתחותי -  כ-10% מכלל הילדים יש איחור משמעותי בתהליכי ההתפתחות השונים. ילדים אלו נכנסים לקטגוריה של ילדים עם חשש לעיכוב (איחור) התפתחותי. סימנים ראשונים לעיכוב התפתחותי, זכויות ושירותים לילד המיוחד.

 

 

לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה