אשפוז פסיכיאטרי, משרד הבריאות

אשפוז פסיכיאטרי

אשפוז פסיכאטרי
​אשפוז פסיכיאטרי נועד לאנשים עם הפרעות או מחלות נפשיות אשר אינם יכולים לשהות בבית (בביתם או בבית קרוביהם) בשל אחת או יותר מן הסיבות הבאות: הם מסוכנים לעצמם או לאחרים בסביבתם; התנהגותם חסרת שיפוט (למשל אדם  המדגים שפת גוף מביכה או מאיימת); עוצמת הסימפטומים היא גבוהה ודורשת השגחה אינטנסיבית.
 
אשפוז ילדים ונוער - בחלק מבתי החולים הפסיכיאטרים ומבתי החולים הכלליים קיימות מחלקות אשפוז ייעודיות לילדים ונוער. בהיבט זה ילדים מוגדרים עד לגיל 12 ונוער מגיל 12-18.
 
 
אשפוז ילדים ובוגרים עם אוטיזם - אשפוז עבור ילדים, נוער ובוגרים בעם הפרעה ברצף האוטיזם מתבצע במחלקות ייעודיות במרכזים לבריאות הנפש של משרד הבריאות. כל אזרח במדינת ישראל זכאי לקבל שירותי אשפוז במידה וקיימת אינדיקציה לכך.
 
 
אשפוז כפוי - אשפוז פסיכיאטרי יכול להתבצע בכמה מסלולים, הנפוץ מבניהם הוא אשפוז וטיפול בהסכמה, אולם קיימים מצבים בהם ניתן לכפות אשפוז ו/או טיפול על האדם. הגורמים המוסמכים להורות על אשפוז כפוי: הפסיכיאטר המחוזי, בית המשפט, מנהל בית חולים פסיכיאטרי.

אשפוז כפוי של קטינים - בית המשפט יכול להורות  על אשפוז כפוי של קטין (בהתקיים תנאים מסויימים). 
 
 
זכויות המתאשפז - אדם המאושפז באשפוז פסיכיאטרי זכאי לקבל מידע לגבי מחלתו, האבחנה, הטיפול הנדרש והאפשרות לבחור בין טיפולים, התנאים בהם ינתן הטיפול, הסיכונים הכרוכים בטיפול. תהליך ההחלמה הצפוי, משך השהות בבית החולים או משך הטיפול המומלץ במסגרות שונות בקהילה או באשפוז, והכל כפוף לשיקולים הרפואיים המקצועיים של המטפל. 
 

 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
Shareשתף/שמור