אזהרה משימוש במוצרים "SYSTOX", "RestiAid" ומשחות של חברת "מקסיג'ן" (Maxigen), משרד הבריאות
דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

Skip Navigation Links14012015_2

אזהרה משימוש במוצרים "SYSTOX", "RestiAid" ומשחות של חברת "מקסיג'ן" (Maxigen)

נושאים:
פשע פרמצבטי; בריאות הציבור; מוצרים שהורדו מהמדף
תאריך פרסום:
14/01/2015 14:00
אזהרה משימוש במוצרים "SYSTOX", "RestiAid" ומשחות של חברת "מקסיג'ן" (Maxigen), שמקורם אינו ידוע ומשווקים ללא רישיון

משרד הבריאות מזהיר משימוש במוצרים מסוג "SYSTOX", "RestiAid" ומשחות של חברת "מקסיג'ן" (Maxigen) שמקורם אינו ידוע משווקים ללא רישיון משרד הבריאות
 

על פי המידע המצוי כעת במשרד הבריאות, מוצרים אלה שווקו לרופאים, רופאי שיניים ולעוסקים בתחום הקוסמטיקה.


חברת מקסיג'ן (Maxigen) לא מאושרת בישראל כיצרנית תרופות, ציוד רפואי או תמרוקים.  חברת Maxigen ומרפאת "מאיס השתלות שיניים" אינן רשאיות לשווק בישראל תרופות כגון מוצרים להזרקה בשם "SYSTOX", משחות המכילות חומר תרופתי מאלחש לידוקאין וכו'.


בעקבות מידע שהתקבל במשרד הבריאות, יזם האגף לאכיפה ופיקוח מבצע בשיתוף עם גורמי אכיפה נוספים, משטרת ראשון לציון, יחידת הסמים במכס, מע"מ רחובות והאגף לבריאות השן במשרד הבריאות, במרפאת השיניים "מאיס השתלות שיניים" ברחוב עין הקורא 10, ראשון לציון. במקום נתפסו מספר רב של חומרים החשודים כמזויפים.


במרפאה וברשות בעל המרפאה נמצאה כמות גדולה של חומרים ומוצרים ללא רישיון משרד הבריאות הכוללים תכשירים להזרקה תחת שם מסחרי "SYSTOX".


תכשירים המכילים את הרעלן Botulinum Toxin type A המשמש לטיפולים קוסמטיים ולטיפול בהפרעות עצביות שונות. שימוש במוצרי מסוג זה שאינם מאושרים עלול לסכן את בריאות ציבור.   
 

בנוסף, נתפסו תכשירים בשם "רסטיאייד" (RestiAid) עם חומצה היאלורונית המיועדים להזרקה, ומוצרים נוספים מסוג "Hyaluronic Acid", "Easy Tan", "Terdoxin" שמקורם אינו ידוע ואשר יוצרו ושווקו ללא אישור משרד הבריאות. למשרד הבריאות לא ידועה איכות, תקינות ובטיחות החומרים ששווקו תחת מותג "Maxigen". החומרים הועברו לבדיקת מעבדה. 
 

משרד הבריאות מזהיר רופאים, רופאי השיניים והעוסקים במקצועות הקוסמטיקה מפני רכישת חומרים או ציוד מיצרנים ומשווקים לא מאושרים. רכישה שכזו נעשית בניגוד להוראות משרד הבריאות, וטומנת בחובה סיכון בריאותי למטופלים. ניתן להיעזר במאגר התרופות של אגף הרוקחות, מאגר הציוד הרפואי של אגף ציוד רפואי, ומאגר התמרוקים של אגף התמרוקים אשר מופיע באתר http://www.health.gov.il , על מנת לוודא שמוצר שנרכש הינו מוצר רשום ומאושר ע"י משרד הבריאות.
 

על כל חשד של שימוש בחומרים מזויפים, מוברחים או פגומים, ניתן לדווח לאגף לאכיפה ופיקוח של משרד הבריאות במייל modin@moh.health.gov.il או פקס 02-6551776.
 

 14012015_2.jpg

 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה