אגף הרוקחות, משרד הבריאות
דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

Skip Navigation Linksdefault

אגף הרוקחות
דיווח על תופעות לוואי עקב טיפול תרופתי

אגף הרוקחות

רחוב
39 מיקוד:
9,101,002
ת"ד:
1,176
כתובת: ירושלים~ירמיהו
נגישות:
המקום נגיש לאנשים עם מוגבלויות
טלפונים:5400* , 08-6241010
פקס:02-5655969                                           דוא"ל: Call.Habriut@MOH.HEALTH.GOV.IL
שעות פעילות: ימים א'-ה', 08:00 - 16:00


   
אגף הרוקחות הוא הרשות האחראית על הבקרה של מוצרים רפואיים ורוקחיים, תמרוקים, ניסויים קליניים בבני אדם, מניעת פשיעה פרמצבטית, וכן אחראי לשירותי הרוקחות בישראל.

מטרתו העיקרית של האגף היא לוודא כי כל התרופות בשוק עונות על סטנדרטים מתאימים של בטיחות, איכות ויעילות וכי מוצרי הרפואה והרוקחות האחרים מתאימים לדרישות איכות ובטיחות.

אגף הרוקחות אחראי על אכיפת נהלים של מוצרי רפואה ומקדם את השימוש המושכל בהם (סל תרופות, מידע תרופתי, ניטור תופעות לוואי). מפתח את מדיניות התרופות הלאומית ומדיניות השירותים הרוקחיים, ומהווה מרכיב חשוב ביישום מדיניות הבריאות הלאומית.
האגף הוא הגוף הממונה והאחראי על ביצוע מדיניות המשרד בכל הקשור לעיסוק ברוקחות, בתכשירים רפואיים ורוקחיים - רישום, רישוי, חקיקה, בקרה, מידע, הדרכה וייעוץ.

אגף הרוקחות הוא הגוף הממלכתי האחראי לפנקס התרופות הממלכתי ולשם כך מקיים מערכת רישום ארצית. האגף מבצע הערכה של תרופות לצורך רישום גם באמצעות המכון לביקורת ותקנים של חומרי רפואה, מבצע הערכת סיכונים לאישור ניסויים קליניים וכן בקרה ופיקוח של תחומי הרוקחות באמצעות הרוקחים המחוזיים בלשכות הבריאות המחוזיות. 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה